مهر درراه است - دبستان غیر دولتی نور فلق
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

مهر درراه است

دوشنبه 14 شهریور‌ماه سال 1390 ساعت 09:36 ق.ظ

بسمه تعالی

مهر در راه است  و با پیشینه ای به عظمت تاریخ و تمدن این مرز و بوم و با عظمتی در خور تامل و اندیشه آغازی برای ساختن و بالندگی در فراز و فرودهای آموزشگاه مهیا گردیده است.بر خود لازم می دانم ضمن خیر مقدم به خدمت دانش آموزان و اولیای گرامی  .  امید وارم  این سال  تحصیلی  را با نگاهی نو و اندیشه ای نوین مبتنی بر تلاش و کوشش و ارتقاء آغاز  نماییم. در این سال مانند سنوات گذشته ، تحصیل، تفکر پژوهشی را سرلوحه آموزش و  احترام به معلمان را بستر حرکت و همراهی با آموزشگاه را  در دستیابی به قله های رفیع  موفقیت  مد نظر قرار دهیم. ما نیز خدمت به شما عزیزان را بر خود واجب دانسته و  این خدمتگزاری  را افتخاری مهم می دانیم و از هیچ کوششی در این راستا فروگذار نخواهیم بود.


هر سال تحصیلی معمولاْ با مهر ماه شروع رسمی نموده و در حقیقت جان و جوهرهء آموزش با مهر عجین گردیده است. پس با قدر دانستن این زمان برای تلاش و کوشش میتوان دین واقعی آن را ادا نمود.

معمولاْ از قدیم الایام زمان شروع رسمی کلاسهای درس دانش آموزان از مهرماه آغاز می شد ولی با کم و کاستیهایی در برنامه های درسی یا کتابها و معلمان کلاسها که این امر باعث غفلت دانش آموزان و خانواده ها از امر آموزش در مراحل آغازین سال تحصیلی بوده که خوشبختانه بمرور زمان این عادت ناپسند کمرنگ شده و جای خود را به برنامه های منظم و عادی آموزشی داده است.

تعطیلات تابستانی و گاهاْ برنامه ریزیهایی غیر کارشناسی در این ایام وقفه ای در آموزشهای منظم و تدریجی دانش آموزان ایجاد مینماید که روند یادگیری مستمر را تحت تأثیر قرار میدهد ، در چنین شرایطی دانش آموزان عزیز و اولیای محترم با دقت بیشتر و با در نظر گرفتن تفاوتهای فوری و سایر موفقیتها روند آموزش عادی را به جریان انداخته تا از اتلاف وقت و احیاناْ از پشیمانی و غفلت بعدی جلوگیری شود. اصول سادهء زیر جهت یادآوری و اخذ نتیجه بهتر در این زمانها توصیه می گردد :

۱- از اول مهرماه سعی شود تکالیف و برنامه های درسی هر روز در همان روز یا شب مطالعه و انجام شود و از تلمبه بار و موکول کردن آن بر روی هم و بر فردا جلوگیری بعمل آید.

۲- مطالعه مستمر و روزانه از اولین روزهای مهر بعلت تعطیلات تابستانی و فراغت بیشتر ، کمی مشکل و خسته کننده خواهد بود ، با پشتکار و تحمل زحمت چندین روزه این مورد نیز حل خواهد شد.

۳- روش مطالعه ، زمان و میزان آن با توجه به پایه دانش آموز و با کمک و مساعدت مدیر و معلمان عزیز دبستان فلق تنظیم و هماهنگ شود.

۴- نوشتن تکالیف - تمرین - خلاصه برداری و ... گامی موثر در جهت پیشرفت و تسلط دانش آموز بر مطالب درسی محسوب می شود ، از آنها غافل نباشیم.

۵- سعی شود محیط خانوادگی دانش آموز بیشتر در جهت آرامش روانی برای آموزش مهیا شود.

۶- مهر و محبت ، صفا و صمیمیت بین دانش آموزان در مراحل آموزشی و پرورشی ، روند آن را بهتر و مثبت تر خواهد کرد ، پس از آموزش و انتقال آن غفلت نکنیم.

۷- از مقایسه دانش آموز با دیگر دانش آموزان پرهیز نموده و سعی نمائیم رقابت سالم را بین آنها گسترش دهیم.

۸- پیروزی را در سایهء پشتکار و تلاش دانش آموز انتظار داشته باشیم ، ضمن اینکه توکل بخدا و معنویت را نیز چاشنی کار خود سازیم.

۹- انتظارات و توقعات بیش از اندازه و بی مورد در دانش آموزان نسبت به مدرسه و معلمان ایجاد نکنیم و همت و ارادهء خود دانش آموز را معیار اصلی قرار دهیم.

۱۰ - تقویت احساس مسئولیت در انجام امور و پیگیری وظایف محوله در مراحل اولیه و بازخواست این وظایف در مرحله ثانویه را مد نظر قرار دهیم.

با احترام  

مدیریت آموزشگاه

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo